اهمیت لباس کار پانچو در مشاغل

اهمیت لباس کار پانچو در مشاغل

اهمیت لباس کار پانچو در مشاغل

اهمیت لباس کار پانچو در مشاغلی که خارج از محیط کارگاهی می باشند : با فرا رسیدن فصول سرد سال و بارش برف و باران به منزله‌ی حفاظت خود در برابر عوامل جوی تفاوت‌هایی در نوع پوشش افراد بوجود می‌آید . پوشاکی نظیر کاپشن ، اورکت و پانچو در این مواقع می‌توانند حافظ امنیت و سلامت جسم افراد می‌باشد . اما بگذارید برای درک بهتر این موضوع کمی به گذشته رفته و اهمیت نوع پوشش در شرایط مختلف جوی نزد اجدادمان را یادآوری کنیم .

با شروع گام نهادن انسان اولیه بر روی این کره خاکی همواره دغدغه نوع پوشش و حفاظت از خود در برابر عوامل جوی مطرح بود . در گذشته انسان شکارچی برای حفاظت از خود در برابر بارش‌های باران از برگ درختان جهت حفاظت از بدن خود در برابر قطره‌های باران استفاده می‌نمود . با گذشت زمان و تکامل بیشتر زیستی و مغزی انسان نیز شرایط مقابله با عوامل جوی نیز دستخوش تغیرات مختلف شد . این تغیرات تا به امروز نیز در حال انجام می‎‌باشد به گونه‌ای که ما برای مقابله با عوامل مختلف جوی متنوع پوشش‌های متنوعی نیز داریم . یکی از این پوشش‌هایی که ما را از خیس شدن در برابر نذولات جوی در امان نگاه می‌دارد ، پانچو می‌باشد .
این مدل لباس دقیقا متناسب با شرایط بارانی تهیه و تولید شده است که کاربر در حین کار و یا انجام امورات مختلف در هوای بارانی بتواند به راحتی در این شرایط جوی به فعالیت بپردازد .

توجه داشته باشید که اهمیت پانچو در برخی از مشاغل و یا حتی ورزش‌ها و یا طبیعت گردان به قدری ضروری می‌باشد که می‌تواند آنها را از سرمازدگی نجات دهد . بطور مثال برای کوهنوردان و طبیعت گردان خیس نشدن و خشک ماندن لباس‌ها امری بسیار واجب و ضروری است، چرا که خیس شدن لباس اگر با کاهش دمای هوا و وزش باد همراه شود، منجر به تشکیل مثلت مرگ سرما – رطوبت – باد می‌شود و می‌تواند خطر سرمازدگی و حتی مرگ را در پی خود داشته باشد .

اهمیت لباس کارپانچو در مشاغل
برای مشاهده اطلاعات محصول کلیک کنید

اهمیت لباس کار پانچو در مشاغل مختلف نیز قابل مشاهده می‌باشد . مشاغلی که خارج از محیط کارگاهی می‌باشند نیاز به محافظت بیشتری جهت مقابله با عوامل جوی متنوع نیز دارند ، که یکی از این البسه حفاظتی لباس کار پانچو می‌باشد که به خوبی بدن کارگر را در شرایط بارانی از خیس شدن ( که خود باعث اختلال در عملکرد کاربر می‌باشد ) جلوگیری می‌نماید .

مواردی که برای خرید یک پانچو مناسب باید بخاطر داشته باشیم :

گشاد بودن پانچو یک مزیت است . باید توجه داشته باشید که به هنگام خرید یک پانچوی مناسب باید محصول خریداری شده به اندازه کافی گشاد باشد که هم به شکل مناسبی اجزای بدن کاربر را بپوشاند و هم گشادی مناسبی داشته باشد که باعث گردش هوا در زیر پانچو گردد و از عدم تعرق فرد به دلیل استفاده از پانچو جلوگیری گردد .

پانچوهای یکسره انتخاب مناسبی می‌باشند . پانچوهای یکسره به دلیل نداشتن درز و یا زیپ‌های اتصال از نفوذ باران به داخل پانچو جلوگیری کرده و عملکرد آن در زمینه عایق بودن موثرتر می‌باشد .
سبک بودن پانچو یک مزیت است . باید در هنگام خرید یک پانچو توجه داشت که هر چقدر یک پانچو سبک‌تر باشد و به راحتی نیز جمع گردد در هنگام استفاده و جابه‌جایی نیز بسیار مفید و کاراتر می‌باشد . این موضوع بویژه در امر کوهنوردی که وزن کوله هر چقدر سبک تر باشد بهتر است به خوبی خود را نمایان می‌کند .
و در آخر مواردی مثل داشتن پره و کش سایزینگ در قسمت کلاه و یا چسب در قسمت سرآستین می‌تواند کارایی پانچو را در شرایط مختلف افزایش دهد.

برای مشاهده سایر محصولات ( انواع کاپشن ، بادگیر و پانچو کار ) کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *