خصوصیات کفش اداری

خصوصیات کفش اداری

خصوصیات کفش اداری

خصوصیات کفش اداری : تا به حال شده به این موضوع فکر کرده باشید که شما به هنگام خرید کفش جزو کدام دسته از آدم‌ها هستید؟ آیا شما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند همیشه لباس راحت به تن داشته باشند و بیش از آنکه در قید و بند قضاوت دیگران باشند سعی می‌کنند به آرامش و راحتی خود بیاندیشند و یا نه، جزو آن دسته از افرادی محسوب می‌شوید که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا ظاهری رسمی برای خود فراهم کنند؟ این دسته از آدم‌ها بگونه‌ای فارغ از شرایطی که می‌تواند آسودگی را در پوشش برایشان مهیا کند، نهایت سعی خود را در جلب نگاه و قضاوت مثبت دیگران دخیل می‌کنند.

باید توجه داشت که محیط‌های اداری به علت رسمی بودن نیاز به پوشش رسمی نیز دارد . کفش رسمی و اداری همیشه بخش مهمی از پوشاک مردان و زنان محسوب می‌شود . ولی با در نظر گرفتن چند نکته برای شما راحت تر خواهد بود تا بهترین کفش را برای خود پیدا کنید که هم وجه‌ی رسمی را به شما ببخشد و هم راحتی را برای شما ارمغان آورد .

کفش پرسنلی شما فراتر از مشخصه‌های ظاهری، می‌بایست از استحکام و مقاومت لازم در برابر ضربه‌های احتمالی به پاهای‌تان برخوردار باشد. پس لازم است که برای انتخاب و گزینش یک جفت کفش مناسب، به مولفه‌هایی دقت کنید که ارتباط مستقیمی با شرایط حرفه‌ای و شغلی شما دارند. از دیگر ویژگی‌های کفش اداری می‌توان به راحتی پنجه و فضای کافی در داخل کفش و تهویه‌ی مناسب آن اشاره نمود . زیره پلی یورتان PU یک پلیمر بسیار مستحکم و بادوام است و در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم و عایق حرارتی بالا در برابر سرما می‌باشد .

چرا کفش اداری باید از جنس چرم باشد

همواره از دید کارشناسان بهترین جنس برای کفش‌های اداری جنس چرم می‌باشد چرا که نگهداری و پوشیدن آنها به نسبت سایر متریال بسیار راحت‌تر است. از ویژگی‌های کفش اداری چرم می‌توان به راحتی تمییز کردن آنها و یا قدرت سریع واکس پذیری و ایجاد براقی و حتی وقتی که با آنها راه می‌روید کمتر احتمال دارد که در پای شما ایجاد ساییدگی و تاول ایجاد شود .باید توجه داشت که سایر متریال اغلب کفش‌های مردانه ، موجب ساییدگی پشت پا و عدم تنفس پذیری در پا می‌شوند .

رنگ مناسب کفش‌های اداری

انتخاب رنگ کفش اداری بستگی به سلیقه‌ی خود شما و یا قوانین شرکتی که در آن کار می‌کنید رابطه مستقیم دارد ، اما به طورمعمول رنگ سیاه و یا قهوه‌ای جزو معمول‌ترین رنگ‌های انتخابی کفش اداری می‌باشد . اما باید توجه داشت که هیچ قانونی ( مگر شرایط محیط کاری ) وجود ندارد که به شما بگوید نباید از رنگ سرمه‌ای و یا قهوه‌ای روشن استفاده کنید. در حین خرید کفش اداری سعی کنید از رنگ‌های بسیار روشن و یا رنگ‌هایی که باعث شود مردم به جای گوش دادن به شما به پاهایتان خیره شوند اجتناب کنید .

خصوصیات کفش اداری : نکاتی که باید در هنگام خرید رعایت کنید

مواردی که باید در هنگام خرید باید مورد توجه باشد که به جای پوشیدن کفش‌های نوک تیز از کفش‌های با پنجه گرد استفاد نمایید ، به این دلیل که کفش‌های نوک تیز باعث تحمیل فشار به انگشتان و کجی انگشت شست پا می‌شود همچنین کف داخلی کفش باید با قوس طولی و عرضی کف پا هماهنگ باشد و در مرحله بعد کفی کفش باید خاصیت ارتجاعی داشته باشد تا هنگام برخورد با سطح زمین شوک‌ها را جذب کند .
هیچوقت کفش تنگ نخرید و فکر نکنید کفش به تدریج و با پوشیدن، جا باز میکند. پاشنه پا در عین اینکه باید در کفش احساس راحتی کند، باید فیت هم باشد. از سایر خصوصیات کفش اداری ، پشت کفش باید پاشنه پایتان را کاملا دربر گرفته و اجازه سرخوردن و حرکت در کفش را به آن ندهد. در حین راه رفتن نباید پاشنه پایتان از کفش بیرون بیاید. توجه داشته باشید که وقتی پایتان در کفش است باید بتوانید به راحتی انگشتان پایتان را خم و راست کنید .

برای مشاهده صفحه‌ی فروشگاه کفش‌های اداری و ایمنی ایمن مارت کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *