نحوه ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی

نحوه ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی

نحوه ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی

نحوه‌ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی : احتمالا برایتان پیش آمده هنگامی که مکانی آتش می‌گیرد شاهد حضور ماشین آتش نشانی و عزیزانِ دلاور آتش نشان در محوطه‌ی حریق باشد . هنگامی که مکانی شروع به آتش گرفتن می‌کند عمده ترین وسیله‌ای که برای مهار آتش از آن استفاده می‌شود شیلنگ آتش نشانی می‌باشد که آب را با شدت به سمت محل حریق هدایت می‌کند . عدم توجه به تکنیک‌های استاندارد حمل شیلنگ آتش نشانی و استفاده از آن ممکن خطراتی برای خود آتش نشان و حتی محیط اطراف وی نیز بوجود آورد . تکنیک‌های متنوعی برای مهار آتش وجود دارد که امروز سعی ما بر این است که به شما عزیزان نحوه‌ی تکنیک حمل و استفاده از شیلنگ آتش نشانی را در ادامه مطلب امروز توضیح دهیم .

امروز در تارنمای لوازم ایمنی و آتش نشانی ایمن مارت سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی مجله‌ی لوازم ایمنی و آتش نشانی ایمن مارت نحوه‌ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی در قالب یک مقاله‌ی کاربردی و به همراه یک ویدئوی آموزشی که انواع تکنیک‌های حمل شیلنگ و نحوه استفاده از آن در موقعیت‌های مختلف را نشان می‌دهد ، نمایش دهیم . با ما در این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

نحوه ی صحیح استفاده و حمل شیلنگ آتش نشانی

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش گرفتن به سبک تاناکا ( Tanaka Grip )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش گرفتن به سبک تاناکا ( Tanaka Grip )

در این روش ابتدا باید شیلنگ آتش نشانی را دردست خود بگیرید و پاهای خود را کمی بیشتر از عرض بدن باز کنید با یک دست آن را مماس با پهلوی خود مهار کنید و بعد با دست دیگر نازل را مهار کنید و به هنگام استفاده با دستی که نازل را مهار کرده شروع به رها کردن آب می‌کنیم . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش دراز کش ( The low Pro )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش دراز کش ( The low Pro )

در این روش ابتدا باید دراز کشیده و شیلنگ را بین پاهای خود قرار داده و پاهای خود را دور آن حلقه کنید و با دستان خود شیلنگ را کمی با فاصله از صورت خود مهار کنید و شروع به رها کردن آب کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : دستکش ایمنی و انواع آن

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش گوشه مربع ( The corner jam )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش گوشه مربع ( The corner jam )

در این روش ایتدا به گوشه‌ای رفته و یک زانوی خود را روی زمین گذاشته و با دستی که به سمت دیوار می‌باشد شیلنگ را مهار کرده و با دست دیگر نازل را مهار کنید و شروع به رها کردن آب نمایید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش خم شدن در حالت ایستاده ( The standings bend )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش خم شدن در حالت ایستاده ( The standings bend )

در این روش ابتدا باید پاهای خود را بیشتر از عرض شانه باز کنید و کمی زانوهای خود را خم کنید و بوسیله‌ی یکی از زانوهای خود شیلنگ را مهار کنید و با یک دست خود شیلنگ را در کنار پای خود مهار کنید و با دست دیگر نازل را مهار کرده و بعد شروع به رها کردن کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش در راستای خط ( Pinning the line )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش در راستای خط ( Pinning the line )

در این روش ابتدا شیلنگ را روی زمین دراز کرده و یک زانوی خود را به موازات شیلنگ روی آن قرار دهید و با پای دیگر تعادل خود را حفظ کنید . با یکی از دستان خود شیلنگ را مهار کرده و با دست دیگر نازل را نگهدارید و بعد شروع به رها کردن آب از شیلنگ کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش گیره ( The clamp )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش گیره ( The clamp )

در این روش ابتدا شما شیلنگ را از روی مچ پای خود رد کرده و بعد روی زانوی خود می‌نشینید با یک دست شیلنگ را مهار کرده و با دست دیگر نازل را مهار کنید و شروع به رها کردن آب کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : ویژگی شیلنگ آتش نشانی

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی – روش گیره اصلاح شده ( Modified clamp )

نحوه‌ی صحیح استفاده از شیلنگ آتش نشانی - روش گیره اصلاح شده ( Modified clamp )

در این روش ابتدا شیلنگ را در حالت ایستاده بین دو پای خود قرار داده و بعد روی یک زانوی خود بنیشینید و کل بدنتان را روی آن زانویی که تکیه نشستید بیاندازید و پای دیگر خود را به شکل صاف روی زمین خوابانده و با یک دست خود شیلنگ را مهار کنید و با دست دیگر خود نازل را مهار کنید و بعد شروع به رها کردن آب کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی – روش روی شانه ( Over the shoulder )

 نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی - روش روی شانه ( Over the shoulder )

در این روش ابتدا روی زانوهای خود نشسته سپس شیلنگ را روی دوش خود قرار داده با یک دست نازل را کنترل کنید و با کمک دست خود شروع به حرکت کنید ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی – روش حرکت گیره ( Clamp slide )

 نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی - روش حرکت گیره ( Clamp slide )

در این روش ابتدا همانند روش گیره که در بالاتر توضیح دادیم شیلنگ آتش نشانی را مهار کنید و با کمک دست خود شروع به حرکت کنید . ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی – روش کشیدن نازل و حرکت ( Pistol grip drag )

 نحوه‌ی صحیح حمل شیلنگ آتش نشانی - روش کشیدن نازل و حرکت ( Pistol grip drag )

در این روش ابتدا روی زانوهای خود نشسته و نازل شیلنگ را با دست گرفته و شروع به حرکت کنید ( نمونه‌ی حرکت در ویدئوی پایین صفحه موجود می‌باشد )

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه ایمن مارت کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *