خصوصیات ماسک ایمنی

خصوصیات ماسک ایمنی

خصوصیات ماسک ایمنی

خصوصیات ماسک ایمنی : مسئله حفاظت در مقابل عوامل شیمیایی امری بسیار مهم بوده و شخص با توجه و رعایت آن می‌تواند خود را در شرایط سخت زنده نگه دارد و ماموریت خود را با ایمنی کامل درمحیط آلوده به پایان رساند. اما احتمالاً وی ناچار است فشارهای روانی ناشی از تنش‌های‌گرمایی، محدودیت‌های بینایی وگفتاری و شنوایی و نیز مشکلات عدم چالاکی را تحمل کند. در نتیجه‌ کیفیت انجام ماموریت افت خواهدکرد. این حفاظت شامل لباس حفاظتی شخصی، ماسک و تجویز دارو می‌باشد .

می‌توان در تعریف ماسک ایمنی یا همان رسپیراتور اینطور عنوان کرد که وسیله‌ای می‌باشند که برای مقابله با هوای آلوده و ناپاک ( مکان‌هایی که دود وجود دارد ، گازهای سمی و… ) بر روی دهان و بینی و یا حتی کل صورت قرار می‌گیرد و از پوست و دستگاه تنفسی فرد محافظت می‌نماید . اما در بازار ایمنی امروزی این ماسک ایمنی در انواع مختلفی نظیر ماسک ایمنی‌ای که به صورت محکم و کنترل شده روی صورت قرار می‌گیرند ( نظیر نیم ماسک‌ها که فقط از دهان و بینی حفاظت می‌کنند ، ماسک تمام صورت که از کل صورت در برابر هوای مجاور محافظت می کنند .) ، ماسک ایمنی ای که به صورت محکم و کنترل شده روی صورت قرار نمی‌گیرند ( نظیر هودها و هملت‌ها که وظیفه‌ی آنها پوشش کامل ناحیه سر و گردن می‌باشد .) قابل خرید می‌باشد . علاوه بر این مدل‌های ماسک ایمنی‌ای که در بالا به آن اشاره شد عملکرد آنها نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند : ماسک ایمنی با قابلیت تصفیه هوای پیرامون که آلاینده‌ها و ذرات ناپاک را فیلتر کرده و هوای سالم را به مصرف کننده می‌رساند ، ماسک ایمنی با قابلیت تامیین هوا به این صورت که هوای تمییز و پاک را از یک منبع امن و بدون آلودگی تامین می‌کند .

خصوصیات ماسک ایمنی

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : ویژگی شیلنگ آتش نشانی کلیک کنید

خصوصیات ماسک ایمنی : استفاده از ماسک ایمنی برای کارگران امری ضروری می‌باشد

هنگامی که کارگری برای انجام امور روزانه‌ی کاری خود باید در هوایی ناپاک شامل ذرات ، گرد و غبار و… فعالیت کند نیاز مبرم به ماسک ایمنی و یا رسیپراتور دارد . عدم استفاده از این ماسک در این چنین محیطی باعث ایجاد انواع بیماری‌های تنفسی و سرطان‌ها گردد . کارگران باید برای حفظ سلامت خود حتما از این وسیله‌ی مفید که مراقب دستگاه تنفسی آنها در این چنین محیطی می‌باشد ، جزو ضروریات خود برای کار در این محیط ها قرار دهند .
کارگران هنگامی نیاز به استفاده از ماسک‌های ایمنی دارند که اقدامات مهندسی برای کنترل سلامت هوا موثر واقع نباشد . استفاده از ماسک ایمنی باعث ایجاد محدودیت می‌شود و جزو کنترل محاسبات مهندسی نیز محسوب نمی‌شوند .

خصوصیات ماسک ایمنی : راهنمای استفاده از فیلترهای هوا

فیلترهای مخصوص گاز یا ذرات متشکل از یک یا دو فیلتر تشکیل شده‌اند که توسط اعمال فیزیک و شیمیایی قادر به نگهداری ذرات آلاینده هوا برد هستند. محدودیت استفاده از فیلترهای تنفسی که بر روی ماسک‌های تمام صورت ، نیم صورت یا ماسک‌های دهانی ، نصب شده اند به شرایط محیطی بستگی دارد. تنها افرادی که کاملاً به محدودیت و طرز استفاده از فیلترها آگاهی دارند مجاز به استفاده از آنها هستند .

خصوصیات ماسک ایمنی

این مقاله جذاب را از دست ندهید : دستکش ایمنی و انواع آن کلیک کنید

خصوصیات ماسک ایمنی : زمان استفاده از فیلتر ماسک ایمنی

زمان استفاده از یک فیلتر بستگی به بار ورودی به آن دارد از قبیل : نوع و غلظت آلاینده ، بار کاری فرد استفاده کنند .  فرد استفاده کننده می تواند از روی ظهور یا پیدایش بو ، مزه و تحریک ایجاد شده از خروجی فیلتر گازی کارآیی یا عدم کارآیی فیلتر را تعیین کند. فیلترهایی که در مقابل آلاینده ها مورد استفاده واقع می شوند بدون اینکه بو ، مزه یا تحریک ایجاد کنند جهت تشخیص مدت زمان مورد مصرف نیاز به قوانین خاصی دارند .
فیلترهای مرکب و گرد و غبار باید هنگامی که مقاومت تنفسی در آنها بسیار زیاد شد ، تعویض گردند . فیلترها توسط شرکتهای سازنده آب بندی شده‌اند (نظیر فیلترهای گاز ، گرد و غبار و مرکب ) ، فیلترهای نو را که هنوز از بسته اصلی خارج نشده‌اند می‌توان در دمای اتاق و محافظت در مقابل گرد و غبار محیطی نگهداری نمود. زمان نگهداری فیلترهای مرکب و گازی بر روی فیلتر حک شده است .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه ایمن مارت کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *