ویژگی شیلنگ آتش نشانی

ویژگی شیلنگ آتش نشانی

ویژگی شیلنگ آتش نشانی

ویژگی شیلنگ آتش نشانی : یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین وسایل انتقال آب از شیر آب به محیط پیرامون ، شیلنگ‌ها می‌باشد . شیلنگ‌ها امروزه در هر منزلی دیده می‌شود و جزو لاینفک ابزارهای مفید زندگی‌های امروز ما می‌باشند . کافی است نگاهی به حیاط منزل خود بیاندازید تا متوجه این امر شوید . شیلنگ‌ها در بازار امروز در سایزها و طراحی‌های متنوع یافته می‌شوند که هر کدام به منظور راحت‌تر کردن امور خاص خود ساخته و طراحی می‌شوند . اما امروز ما قصد داریم یک نوع خاص از شلنگ آن هم شلنگ مخصوص آتش نشان‌ها که ابزاری کاربردی و بسیار مفید می‌باشد ، صحبت کنیم . در ادامه مقاله درباره انواع شلنگ‌های آتش نشانی ، جنس آنها و نکاتی که باید در خرید این وسیله‌ی کاربردی و مفید لازم است بدانید صحبت خواهیم کرد .

امروز در تارنمای لوازم ایمنی و آتش نشانی ایمن مارت سعی بر این داریم تا شما همراهان گرامی را با انواع شیلنگ‌های آتش نشانی و جنس استفاده شده در ساخت آنها را در قالب یک مقاله‌ی جذاب آشنا کنیم . با ما در این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

ویژگی شیلنگ آتش نشانی

می‌توان در توضیح شیلنگ آتش نشانی اینطور گفت که از آنها برای انتقال آب با فشار بالا برای خنثی کردن شعله‌های آتش و آتش سوزی استفاده می‌شود . آنها دارای جنس متفاوتی می‌باشند که در ادامه به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند . این قبیل شیلنگ‌ها عموما به دو دسته‌ی شیلنگ آتش نشانی مسکونی و شیلنگ آتش نشانی مورد استفاده در ماشین آتش نشان‌ها تقسیم می‌شوند .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : ویژگی بادگیر مناسب کلیک کنید

ویژگی شیلنگ آتش نشانی : انواع شیلنگ آتش نشانی موجود در بازار

شیلنگ دارای لوله‌های نواری و یا پارچه‌ای : که جمع کردن آن می‌تواند به صورت مختلف انجام گیرد .
شیلنگ دارای لوله‌های پلاستیکی : که عموما از آن در قرقره آتش نشانی استفاده می‌گردد .
شیلنگ دارای لوله‌ی خرطومی : که از آنها برای برداشت آب از منابعی که رو باز هستند استفاده می‌شود .
شیلنگ دارای لوله‌های فلزی : که از آن به عنوان یک واسط برای آب‌گیری از شیرهای داخل زمین استفاده می‌شود .

ویژگی شیلنگ آتش نشانی

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : ضرورت وجود جعبه کمک های اولیه کلیک کنید

ویژگی شیلنگ آتش نشانی : جنس شیلنگ آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی از جنس برزنت : ساختار این شیلنگ به دو قسمت خارجی و داخلی تقسیم می‌شود که در لایه‌ی داخلی از جنس پرلون که دارای بافت مدور می‌باشد استفاده می‌شود و در لایه‌ی خارجی آن نیز از جنس برزنت پلاستیکی استفاده می‌گردد . از مشخصات شیلنگ برزنتی می‌توان به سازگاری بالا با انواع آب و هوا ، انعطاف پذیری بسیار بالا ، مقاوم در برابر سایش ، عمر کاربردی بسیار بالا ، مقاوم در برابر حرارت و مواد شیمیایی نام برد .

ویژگی شیلنگ آتش نشانی

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : تاثیر گوشی ایمنی در کاهش صدا کلیک کنید

شیلنگ آتش نشانی از جنس لاستیک : می‌توان اینطور عنوان کرد که جنس عمده‌ی این قبیل شیلنگ‌خها از جنس لاستیک بوده و کارکردن با آن بسیار راحت و آسوده بوده به طوری که استفاده از آن نیاز به آموزش قبلی خاصی ندارد . این قبیل شیلنگ در برابر فشار بالای آب بسیار مقاوم بوده اما مشکل اصلی آنها این موضوع است که دارای قطر دهانه‌ی محدودی می‌باشند ( حداقل ۳٫۴ و یا ۱ اینچ ) . از دیگر محاسن این جنس شیلنگ سطح بیرونی مقاوم آن در برابر عوامل مادی نظیر اجسام نوک تیز و مقابله با دمای بالا می‌باشد .
در هنگام استفاده از این جنس شیلنگ توجه داشته باشید که انعطاف پذیری این جنس شیلنگ به نسبت سایر شیلنگ‌ها انعطاف کمتری دارد و همواره باید بر تکیه گاه خود سوار باشد .

در هنگام خرید یک شیلنگ آتش نشانی باید به چه مواردی توجه کنیم

فشاری که شیلنگ انتخابی می‌تواند تحمل کند
جنس شیلنگ انتخابی
طول شیلنگ انتخابی
در هنگام خرید یک شیلنگ آتش نشانی مناسب و استاندارد رعایت نکاتی که بالا ذکر شد بسیار مهم است و باید هنگام خرید دقت ویژه‌ای به آن کرد . تا محصولی که با صرف هزینه خریداری می‌کنیم بهترین کیفیت ممکن و کارآمدترین نوع خود باشد .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه ایمن مارت کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *